برگزاری مراسم شیرخواران حسینی در حسینیه بیت العباس 

با مداحی و روضه خوانی حجت السلام سیدجواد موسوی 

 

 

عظیم‌ترین و بی بدیل‌ترین اجتماع مادران و شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم‌الحرام همزمان در بیش از 3 هزار و 500 نقطه از ایران و جهان برگزار شد. این مراسم در حسینیه بیت العباس لامرد از ساعت 8:30 دقیقه برگزار گردید

این مراسم از جمله برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی حضرت علی اصغر (ع)، است. ماهیت این حرکت واقع‌گویی حادثه عاشوراست، آن هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر (ع)؛ در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ که در 1000 سال پیش اتفاق افتاده است برای مردم با حضور مادران و نوزادان با زبان احساس و عاطفه بازگو شد. 

مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌شان را با لباس سبز - به عنوان نماد پرچم علوی - و با پیشانی‌بند «یا صاحب‌الزمان(عج)»، «یا علی‌اصغر حسین (ع)»، «یا حسین (ع)» و «یا رقیه (س)» نذر قیام صاحب‌الزمان(عج) کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌کنند.

 در همین راستا از جمله برنامه‌های این مراسم «نذر‌نامه خوانی» است که توسط مادران شرکت‌کننده قرائت می‌شود و متن نذرنامه به این شرح است: «یا صاحب‌الزمان (عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن، یا مسیح حسین (ع)، ‌یا علی اصغر (ع) ادرکنی».

این مراسم همزمان با ایران در 40 کشور دیگر در فضایی معنوی همراه با نوحه‌خوانی و عزاداری در مساجد و بقاع متبرکه برگزار شد.

معرفی حضرت علی اصغر(ع) به جهان سند بی‌گناهی امام حسین(ع) است و هدف مادران همراه با نوزادان‌شان در این مراسم آگاهی‌بخشی به جهان در این زمینه بوده است. خوشبختانه این مراسم هرساله در سراسر جهان بازتاب‌های گسترده‌ای دارد و یکی دیگر از ویژه برنامه‌های امسال اعلام انزجار مادران و شرکت‌کنندگان این مراسم از کودک‌کشی دولت آل سعود بوده است.

 

تصاویر مراسم 

عکس : عباس ملکی

(1)
(2)
(3)
(5)
(6)
(7)
(8)
(9)
(12)
(10)
(11)
(13)
(4)
(14)
(15)
(16)
(17)
(18)
(19)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

 

/انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید